rosf-clan
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

The KV Tank

4 participanți

In jos

The KV Tank Empty The KV Tank

Mesaj  kgbmafia Mar Iul 26, 2011 11:58 pm

kgbmafia
kgbmafia
Admin

Mesaje : 29
Data de inscriere : 26/07/2011
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

https://rosf-clan.forumgratuit.ro

Sus In jos

The KV Tank Empty Re: The KV Tank

Mesaj  Drow Mier Iul 27, 2011 3:26 pm

Eu am luat tunul de 76 mm in prima faza, ca sa fac sniping si pentru cadenta mai mare.

In prima faza, KVul TREBUIE sa stea in spate. Are view range de 350 m. In principiu ORICE o sa te vada, daca te misti, cu mult timp inainte sa-l vezi tu pe el. Si o sa fii omorat. Chiar daca joci cu tiere mici, daca iei 30-40 de lovituri, chiar daca supravituiesti, o sa fii varza cu cate critical hits o sa iei.

Deci, stai pe burta, apara baza/choke point, faci sniping in tintele vazute de altii, si, daca lucrurile merg bine, ataci. Daca nu, incearca sa tii baza - cu tunul asta ai cadenta necesara sa lovesti multe tinte.

Drow

Mesaje : 5
Data de inscriere : 27/07/2011

Sus In jos

The KV Tank Empty Re: The KV Tank

Mesaj  Hellfire Mier Iul 27, 2011 8:39 pm

De asemenea KV-ul e bun pentru facut credite. Chiar si in batalii pierdute iesiti cu minim 2-3K+ cu tunul de 107mm , tunul de 152mm este pagubos dar fun.
Hellfire
Hellfire

Mesaje : 3
Data de inscriere : 27/07/2011
Localizare : Here and there

Sus In jos

The KV Tank Empty Re: The KV Tank

Mesaj  techlord Mar Oct 18, 2011 9:39 pm

am aproape 400 de batalii cu KV-ul.
Am mers cu tunul de 107 pentru exp sa ajung la kv3. E bun in orice situatie si face fata si la tierurile mai mari. Dupa ce am ajungi la kv3 nu mai are farmec. Practic tot snipeing din linia a doua faci si cu kv3(poate ai vrea sa fii in prima linie dar nu prea ajungi acolo datorita vitezei). Asa ca recomand trecerea la 152 mm. E incredibil de fun si faci enorm de multi bani pentru ca se plateste la dmg facut. Cu HE faci dmg 3-400 la aproape orice iar cu AP faci 1 shot la orice tier egal sau mai jos.Neaparat rammer si 100% crew.

techlord

Mesaje : 1
Data de inscriere : 18/10/2011

Sus In jos

The KV Tank Empty Re: The KV Tank

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum